maxresdefault

A fost anunțată lista completă a nominalizărilor la cea de-a 57 ediție a Baeksang Arts Awards

Gala Baeksang Arts Awards care în acest an ajunge la cea de-a 57 ediție  a anunțat  de curând lista nominalizărilor pentru categoriile televiziune și film.

Candidații au fost aleși din drame, emisiuni și filme care au fost difuzate sau au fost lansate în perioada 1 mai 2020 – 11 aprilie 2021. Cu toate acestea, proiectele care au fost lansate în perioada de proiecție de anul trecut au fost incluse și în lista acestui an. S-a ținut cont de părerea a 40 de experți din industrie înainte de nominalizările finale.

57th Baeksang Arts Awards Announces Nominees For TV And Film Categories

Lista completă a candidaților arată astfel:

 Pentru categoria – Best Drama/ Cea mai bună dramă

Pentru categoria -Best Variety Show/ Cea mai bună emisiune tip variety

  • “March of the Ants” de la KakaoTV
  • How Do You Play?” de la MBC
  • “Sing Again” de la JTBC
  • “You Quiz on the Block” de la tvN
  • Legendary Stage Archive K” de la SBS

Pentru categoria- Best Educational Show/ Cel mai bun show (emisiune) educațional

  • “Architectural Exploration – House Season 3”  de la EBS
  • “The Story of That Day In Which The Tail Bites The Tail” de la SBS
  • “Archive Project – Modern Korea 2”  de la KBS
  • “Differential Class” de la JTBC
  • “Battle of the Century: AI vs Human” de la SBS

Pentru categoria – Best Actor/ Cel mai bun actor (protagonist)

Pentru categoria- Best Actress/ Cea mai bună actriță (protagonistă)

Pentru categoria –Best Supporting Actor/ Cel mai bun actor în rol secundar

  • Kim Seon Ho – pentru drama “Start-Up” de la tvN
  • Kim Ji Hoon – pentru drama “Flower of Evil” de la tvN
  • Oh Jung Se – pentru drama “Its’s Okay to Not Be Okay” de la tvN
  • Lee Hee Joon – pentru drama “Mouse” de la tvN
  • Choi Dae Hoon – pentru drama “Beyond Evil” de la JTBC

Pentru categoria – Best Supporting Actress/ Cea mai bună actriță în rol secundar

  • Park Ha Sun – pentru drama “Birthcare Center” de la tvN
  • Shin Eun Kyung – pentru drama “The Penthouse” de la SBS
  • Yeom Hye Ran – pentru drama “The Uncanny Counter” de la OCN
  • Jang Young Nam – pentru drama “It’s Okay to Not Be Okay” de la tvN
  • Cha Chung Hwa –pentru drama “Mr. Queen” de la tvN

Pentru categoria –Best New Actor/ Cel mai bun actor nou (ar putea fi și cu sensul de debut)

  • Kim Young Dae – pentru drama “The Penthouse” de la SBS
  • Na In Woo – pentru drama “River Where the Moon Rises” de la KBS 2TV
  • Nam Yoon Su – pentru drama “Extracurricular” de la Netflix
  • Song Kang – pentru drama “Sweet Home” de la Netflix
  • Lee Do Hyun – pentru drama “18 Again” de la JTBC

Pentru categoria — Best New Actress/ Cea mai bună actriță nouă

La categoria — Best Male Entertainer/ Cel mai bun artist masculin de divertisment (comediant)

  • Moon Se Yoon – KBS 2TV “2 Days and 1 Night,” Comedy TV “Delicious Guys”
  • Shin Dong Yup – KBS 2TV “Immortal Song,” SBS “My Ugly Duckling”
  • Yoo Jae Suk – MBC “How Do You Play?,” tvN “Sixth Sense”
  • Lee Seung Gi – SBS “Master in the House,” Netflix “Busted Season 3”
  • Jo Se Ho – tvN “Yoo Quiz on the Block”

La categoriaBest Female Entertainer/ Cea mai bună artistă de divertisment

  • Kim Sook – MBC “Where Is My Home,” KBS joy “Love Naggers
  • Song Eun Yi – JTBC “Nice Alone,” KBS 2TV “Problem Child in House”
  • Jang Do Yeon –  MBC “I Live Alone” (“Home Alone“), JTBC “Don’t Be the First One!”
  • Jaejae –  JTBC “Nice Alone,” TVING “Girls’ High School Mystery Class”
  • Hong Hyun Hee – MBC “The Manager,” Channel A “My Golden Kids”

CINEMATOGRAFIE

La categoria — Best Film/ Cel mai bun film

  • “Moving On”
  • “Deliver Us from Evil”
  • “Samjin Company English Class”
  • “Voice of Silence”
  • “The Book of Fish”

La categoria — Best Actor/ Cel mai bun actor

  • Byun Yo Han – pentru filmul “The Book of Fish”
  • Sol Kyung Gu – pentru filmul “The Book of Fish”
  • Yoo Ah In –  pentru filmul “Voice of Silence”
  • Lee Jung Jae – pentru filmul  “Deliver Us from Evil”
  • Jo Jin Woong –  pentru filmul “Me and Me”

La categoria Best Actress/ Cea mai bună actriță

  • Go Ah Sung – pentru filmul “Samjin Company English Class”
  • Kim Hye Soo – pentru filmul “The Day I Died: Unclosed Case”
  • Moon So Ri – pentru filmul “Three Sisters”
  • Ye Soo Jung – pentru filmul “An Old Lady”
  • Jeon Jong Seo – pentru filmul “The Call”

La categoria — Best Supporting Actor/ Cel mai bun actor în rol secundar

  • Goo Gyo Hwan – pentru filmul “Peninsula”
  • Park Sung Min –  pentru filmul “Deliver Us from Evil”
  • Shin Jung Geun –  pentru filmul “Steel Rain 2: Summit”
  • Yoo Jae Myung – pentru filmul “Voice of Silence”
  • Heo Joon Ho – pentru filmul “Innocence”

La categoria — Best Supporting Actress/ Cea mai bună actriță în rol secundar

  • Kim Sun Young – pentru filmul “Three Sisters”
  • Bae Jong Ok – pentru filmul “Innocence”
  • Lee Re – pentru filmul “Peninsula”
  • Esom – pentru filmul “Samjin Company English Class”
  • Lee Jung Eun – pentru filmul “The Day I Died: Unclosed Case”

La categoria — Best New Actor/ Cel mai bun actor nou (debut)

  • Kim Do Yoon – pentru filmul “Peninsula”
  • Ryu Soo Young –pentru filmul “Steel Rain 2: Summit”
  • Park Seung Joon – pentru filmul “Moving On”
  • Lee Bong Geun – pentru filmul “The Singer”
  • Hong Kyung – pentru filmul “Innocence”

La categoria –Best New Actress/ Cea mai bună actriță nouă (debut)

  • Park So Yi –pentru filmul “Deliver Us From Evil”
  • Shin Hye Sun – pentru filmul “Innocence”
  • Jang Yoon Joo – pentru filmul “Three Sisters”
  • f(x)’s Krystal – pentru filmul “More Than Family
  • Choi Jung Woon – pentru filmul “Moving On”

Vreau să vă mai spun că gala Baeksang Arts Awards va fi transmisă în direct pe 13 mai la ora 21:00 (ora coreeană) prin intermediul JTBC. Oraganizatorii au anunțat că evenimentul se va desfășura fără audiență din cauza pandemiei de COVID-19.

Noi ținem pumnii tuturor nominalizaților. Abia așteptăm să aflăm cine va reuși să câștige cele mai râvnite premii.




There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.